Solo verslas

Nuo ko pradėti savo veiklą 2024?

Noriu dirbti sau

10 pagrindinių žingsnių

1. Pasirink vieną veiklos sritį.

Pasirink sritį, kuri Tau nuoširdžiai patinka, kurioje norėtum tobulėti bei esi pasiruošusi investuoti, ne tik laiko prasme, bet ir finansų. Ir apsistok ties ja – nesirink srities dėl to, kad ji šiuo metu tiesiog „ant bangos“, rinkis tai kur galėtum išlaikyti nuoseklumą ir mėgautis procesu.

2. Visų pirma – verslo pamatas, o tada pardavimų ir marketingo žinios.

90 proc. klienčių teigia, kokį didelį nuovargį jaučia dėl informacijos gausos ir įvairių taisyklių apie socialinius tinklus. Bet.. norėdamos pradėti ir auginti sėkmingą solo verslą, ne nuo to turėtume pradėti. Štai, patarimas Tau – pasirink tris arba keturias veiklos sritis, kurias norėsi patobulinti per ateinančius metus. Kiekvienai sričiai pasirašyk po tikslą, tuomet jį išskaidyk sezonais (t.y. į mažesnius tikslus), susidėliok veiksmų planą – kaip pasieksi išsikeltus tikslus ir pirmyn!

3. Pažink savo kolegą (konkurentą).

Norim to ar ne, bet turime išanalizuoti rinką bei ką siūlo kiti. Tai ne tik gali padėti nustatyti patrauklias kainas pradedant, bet ir pamatyti kolegų minusus bei tam tikras vietas/procesus, kur Tu galėtum padirbėti ir paversti savo išskirtinumais!

Noriu kurti verslą, nuo ko pradėti?

4. Kliento kelionė.

Mano vienas mylimiausių procesų – klientų lojalumas. Pagalvok ir susidėliok žingsnius, kuriuos klientas turėtų praeiti, nuo pat užklausos iki paslaugos/produkto gavimo. To pačiai pradžiai, tikrai pakaks.

5. Produktai ir Paslaugos.

Jei Tavęs paklausčiau – ar klientas įsigijęs Tavo produktą/paslaugą, galės grįžti dar kartą, ką atsakytum? Jei TAIP, tuomet sekantis mano klausimas Tau – o ką galėtum pasiūlyti? Koks galėtų būti tęstinumas?

6. Nustatyk geriausias kainas.

Visų pirma, atsakyk į šį klausimą – ar noriu turėti daugiau klientų, kurie moka mažiau? Ar mažiau klientų – mokančių daugiau? Tai pats pamatas, nuo kurio turėtum pradėti.

7. Turėk strategiją – kaip pritraukti klientus ir parduoti.

Be šių žingsnių – nerekomenduoju pradėti, nes bet kokiu atveju turėsi sugrįžti atgal ir susidėlioti žingsnius, kurie leis pritraukti vis naujus klientus bei parduoti. Ir čia neturiu omenyje tik socialinių tinklų, juk žinai, kad jie mums nepriklauso, tad pastačius karalystę, būtų labai liūdna, jei staiga vieną dieną viskas sugriūtų ir liktume be nieko. Taip pat, šioje vietoje – nepamiršk testuoti (nusiteikti psichologiškai, kad šiuo metu aš testuoju ir viskas gerai suklysti ar gauti neigiamą atsiliepimą) ir žinoma, dokumentuoti – taip lengvai pamatysi, kas veikia, o kas neveikia bei kokiu metu, nes sezonai, kaip žinia, irgi turi įtakos mūsų pardavimams.

8. Pasirink vieną platformą pardavimams ir komunikacijai.

Įvaldyk vieną platformą, o tada galėsi prijungti ir kitas. Jei startuosi 5 platformose, bus labai sunku išlaikyti nuoseklumą, o ir savo visą laiką skirsi – turinio kūrimui. Geriau mažiau, bet kokybiškiau.

9. Susitelk vienu metu – ties vienu projektu.

Auksinė produktyvumo taisyklė. Taip išvengsi perdegimo ir chaoso galvoje. O, ir kokybe būsi patenkinta!

10. Ilgalaikė vizija.

Žinau, kad apie tai nesinori galvoti pačioje pradžioje, bet pabandyk įsivaizduoti, ar norėtum fizinio punkto, ar didelės komandos ateityje, o galbūt dirbti viena ir turėti papildomų pajamų šalia samdomo darbo?

Leisk žinoti, ar buvo naudinga! Parašyk man asmeninę žinutę į Instagram’ą – spausti čia!